BRODAWKI STÓP

(verrucae plantares) – to kolejny problem, z jakim borykają się nasi Pacjenci. Każda osoba, w każdym wieku może zarazić się wirusem brodawczaka.

BRODAWKI STÓP (verrucae plantares) – to kolejny problem, z jakim borykają się nasi Pacjenci. Każda osoba, w każdym wieku może zarazić się wirusem brodawczaka.

Najczęściej spotykanymi zmianami wirusowymi na stopach są bolesne brodawki wnikające głęboko do skóry. Należy pamiętać, że są to zmiany zakaźne, którymi można zarazić się takich miejscach, jak baseny, kąpieliska, sauny.

PAMIĘTAJ!!! Jak tylko zauważysz zmianę na stopach sprawiającą ból podczas chodzenia nie zwlekaj i zgłoś się do podologa. Może to być brodawka, która często jest przez Pacjentów mylona z odciskiem. Bardzo często osoby, którym doskwiera ból w miejscu zmiany stosują różnego rodzaju plastry, płyny lub maści na odciski nie wiedząc, że nie powinni tego robić, gdyż niejednokrotnie powodują powiększenie lub mnożenie się zmiany, a nie usunięcie jej.

 

JAK POSTĄPI PODOLOG?

 

Podczas wizyty podolog obejrzy zmianę i określi, czy jest to odcisk, czy brodawka. Jeśli jest to odcisk to usunie go, jeśli jednak będzie to brodawka zaproponuje odpowiednią terapię. Ponieważ brodawki są trudne do wyleczenia nie można określić, jak długo potrwa owa terapia. Czasami wystarczą 2-3 tygodnie w odstępie 3-4 dniowym, ale bywa też tak, że leczenie trwa 2-3 miesięcy. Wszystko jest uzależnione od wielkości zmiany. Gwarantujemy jednak całkowite wyleczenie przy odpowiedniej współpracy z Pacjentem.

Podolog Nowy Targ, Zakopane