Ładowanie...
Stronga główna → Podoblog

Podoblog

2020-12-07
Wrastanie paznokci to coraz powszechniej występująca przypadłość, która poprzez swoje dolegliwości bólowe związane z powiększającą się raną palca, nie pozwala na swobodne poruszanie się.
Bardzo często Pacjenci pytają, jak mogą uniknąć tego problemu a jeśli się pojawi to w jaki sposób postępować ze stopami aby nie pogarszać tego stanu. Odpowiedź na nurtujące pytania pacjentów znajdziesz w artykule poniżej.
2020-12-02
Wiele osób, które przychodzą do Gabinetów podologicznych pyta o to, w jaki sposób powinni skracać paznokcie, aby uniknąć powikłań w postaci bolesnego wrastania. Każdy pacjent powinien być dokładnie poinstruowany przez specjalistę, jak się wykonuje tą czynność i dlaczego akurat w taki sposób. Bo nie zawsze trzeba skracać paznokcie "na prosto". Na co trzeba zwrócić uwagę podczas obcinania paznokci? Przeczytaj poniżej.
2020-11-26
Stylista paznokci to piękny zawód lecz niejednokrotnie nasuwający wiele pytań związanych z problemami jakie pojawiają sie na paznokciach. Niektóre z nich powinny być zdiagnozowane przez specjalistę, który na codzień zajmuje się zmianami paznokciowymi. Taki specjalista to właśnie podolog, który zdiagnozuje zmianę, pomoże ja wyleczyć a następnie odeśle z powrotem do stylisty aby wykonał ulubiony zabieg na paznokcie.
2018-03-13
Narodziny dziecka to cud, szczęście i nieopisana radość. Każdy człowiek, gdy zostaje rodzicem zadaje sobie pytanie: „Jak mam postępować, aby moje dziecko rozwijało się zdrowo?”. Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza w dobie wielu sprzecznych informacji: szczepić czy nie szczepić, mleko z laktozą czy bez laktozy, dawać suplementy czy nie dawać, leczyć antybiotykami czy nie, ubierać ciepło czy raczej hartować, zakładać buciki sztywne czy miękkie i wiele, wiele innych. Wszystkim nam zależy na zdrowiu naszych pociech i na tym, aby w dorosłym życiu nie musiały ponosić konsekwencji nieprawidłowej pielęgnacji w dzieciństwie.
2018-02-02
Odciski nie od dziś są utrapieniem wielu z nas. Z pewnością każdy, kto boryka się z tym problemem chce jak najszybciej się go pozbyć. Jak to się dzieje, że powstają? I co robić aby uniknąć ich pojawiania się? Zapraszam do lektury.
2017-12-21
Istotną rzeczą jest umiejętność odróżnienia pedicure wykonywanego przez kosmetyczkę i pedicure wykonywanego przez podologa...
^